Top
0.0  امتیاز  /  0  رای

فیلتر کاغذی سایفون هریو (CF-103E)
Hario Coffee Syphon Paper Filters-CF-103E

فیلتر کاغذی سایفون

بسته ۱۰۰ عددی 
ساخت ژاپن

ناموجودفیلتر کاغذی سایفون

بسته ۱۰۰ عددی 
ساخت ژاپن

فیلتر کاغذی قهوه ساز سایفون با برند مشهور ژاپنی هریو مخصوص قهوه ساز سایفون طراحی شده است. در هر بسته از این محصول ۱۰۰ عدد فیلتر کاغذی سایفون از جنس نمد وجود دارد که که هر کدام را تنها یک بار می‌توان استفاده کرد. 

 

سایفون

یکی از قدیمی‌ترین قهوه‌سازهای جهان، یکی از پیچیده‌ترین آن‌هاست. این قهوه‌ساز را لوف[1] آلمانی در برلین در دهه ۱۸۳۰ میلادی اختراع کرد. این وسیله بیش از یک سده به همین شکل با تغییرات کمی در ساختار برای دم‌آوری قهوه استفاده می‌شد. جنس مخزن قهوه ساز سایفون از شیشه بوروسیلیکات، فلز یا پلاستیک است و فیلتر آن از الیاف شیشه‌ای، فلزی، کاغذی یا نایلون است.

نحوه کار سایفون به این شکل است که آب در مخزن پایینی ریخته می‌شود و آن را حرارت می‌دهند تا به دمای جوش برسد. در اثر افزایش فشار، بخار آب به مخزن بالایی انتقال می‌یابد و با پودر قهوه که در بالای فیلتر قرار دارد تماس حاصل می‌کند. بعد از مدتی که بیشتر آب به مخزن بالایی رفت و آب داغ در مخزن بالایی با قهوه پودر شده به‌خوبی ترکیب شد، با خاموش کردن شعله در اثر افت دما، فشار بخار در مخزن پایینی کاهش می‌یابد و قهوه از فیلتر در مخزن بالایی می‌گذرد و به مخزن پائینی می‌ریزد. قهوه فیلتر شده که حالا در مخزن پائینی ریخته شده، آماده سرو کردن است.

 1. Loeff

 

ناموجود


  ویژگی‌ها

  • برند هریو
  • توضیحات بسته ۱۰۰ عددی فیلتر کاغذی سایفون1 2 3 4 5