Top
قهوه جوش مسی  سایز 1

قهوه جوش مسی سایز 1

  • کشور تولید کننده: ایران
  • عرض دهانه: 7.5 سانتی متر
  • عرض کف: 8 سانتی متر
  • ارتفاع: 8 سانتی متربزرگ

ناموجود

بزرگترین عامل تندرستی ، غذا است و برای آن که سالم باشيم باید به ارزش تغذیه ای، کيفيت و طعم غذای خود توجه نمایيم و از همه مهمتر آن که به کيفيت ظرفی که در آن غذا را طبخ می کنيم هم به اندازه کيفيت ماده غذایی اهميت دهيم.

مس باعلامت اختصاری CU دارای وزن اتمی برابر 63/55jنقطه ذوب1083 درجه C نقطه جوش 2567 درجه C ، وزن مخصوص j8/96 بر سانتی متر مکعب ، هدایت حرارتی398 وات بر درجه سانتی گراد می باشد .ظروف مسی از دیر باز به دلیل قلع اندود شدن سطح داخلی آن،جهت طبخ هر گونه غذا مناسب بوده و در واقع حکما به دلیل حل شدن قلع در غذا، آن را دافع بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان میدانستند. بسياری از آشپزهای حرفه ای، ظروف مسی را انتخاب می کنند زیرا مس بهترین رسانای حرارت بوده و بسيار سریع و یک نواخت داغ می شود. پخت غذا در ظروف مسی باعث طول عمر مفید وسلامتی جسمی مخصوصا برای خانم ها می باشد. کمبود مس باعث کمردرد می شود . اگر دیسک جایی برای قرار گرفتن نداشته باشد مهره ها نازک می شوند . غذای چرب در ظروف مسی نگه داری نشود . خاصيت انتقال گرما در آن‌ها عالي بوده و براي تهيه انواع مربا و سس بسيار مناسب هستند . مربایی که در مس درست میشود ، رنگ و لعاب دیگری دارد. قابلمه مسی باعث می شود رنگ میوه برای مربا بسیار زنده ، شفاف و بلوری شود وترکیبابتی از مس که داخل شهد مربا می شود معروف است که پزشکان به کسانی که از درد مفاصل رنج می‌برند، داشتن یک دست‌بند مسی را توصیه می‌کنند و دلیل این امر را هم کمبود یون‌های مسی در خون ذکر می‌کنند که با تماس دست‌بندهای مسی با پوست بخشی از این کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته می‌شود. کمبود یون مس باعث می شود شما دائما احساس رخوت و خواب آلودگی و کسالت و مدام دهن دره کند .

توجه داشته باشید که به روی سطح قلع موجود در ظروف مسی، پس از استفاده مکرر لکه های سیاه رنگی نمایان می شود که این به دلیل فعل و انفعالات شیمیایی است که از تماس قلع با مایع ظرفشویی ایجاد می شود و جای هیچگونه نگرانی برای سلامتی شخص مصرف کننده نیست. لذا جهت طولانی کردن عمر ظروف خود و تمیز کردن نسبی این لکه می توانید سطح داخلی ظروف راباخاکستر و پودر ظرفشویی با اسکاج نرم بشویید.و از کشیدن هرگونه سیم ظرف شویی جداً خودداری نمایید. خوب است بدانید در صورت از بین رفتن سفیدی داخل ظروف و ظاهر شدن قرمزی مس ، پخت برنج و شیرینی جات بلا مانع بوده و تنها از طبخ غذاهای ترش خودداری نمایید. لازم به ذکر است سطح بیرونی ظروف مسی بر اثر حرارت کدر می شود که برای براق کردن آن میتوانید از خمیر های جلا سنج استفاده نمایید.بسیاری از پزشکان و حکمای ایرانی معتقدند استفاده از ظروف مسی قلع اندود شده و ظروف برنجی ، شما را از مصرف بسیاری از دارو ها بی نیاز می کند.اگر میخواهید لکه ای را از روی ظروف مسی پاک کنید، روی آن یک برش پیاز بمالید تا راحت تر تمیز شود.ظروف مسی را هرگز نباید در ماشین ظرفشویی قرار داد و باید آنها را بعد از شستن بلا فاصله خشک کرد.برای سرخ کردن بهتر است از ظروف مسی و آهنی استفاده نشود؛ زیرا روند تخریب روغن را تسریع می کنند.به جز لیمو و نمک ، برای از بین بردن لکه ها و درخشندگی هر چه بیشتر ظروف مسی می توان از پولیش مس استفاده کرد.

نظرات کاربران

نظر بدهید